Вінілові шпалери на паперовій та флізеліновій основі.

No comments yet

Що краще вініл чи флізелін?

Відверто запитання із самого початку невірно поставлене.
Оскільки це однаково вінілові шпалери, якщо Ви маєте на увазі види із візерунком.

В чому різниця між вініловими шпалерами на флізеліновій основі і на паперовій.

Найбільш поширеним видом шпалер являються вінілові шпалери на флізеліновій основі та на паперовій. Це головний критерій поділу виду, а далі розділяємо наступним чином: вініл тиснений (пресований) або звичайний вспінений (економ варіанти).
Шпалери даного виду складаються із двох шарів: основи паперової та основи флізелінової.

Детальніше про шпалери вінілові на паперовій основі.

Основа їх складається із паперу, такі шпалери переважно виготовляють українські виробники. Фабрика Edem в двох каталогах Status та Versallies. Головна різниця між ними, крім дизайну – це вид поверхневого шару вініла, який в каталозі Status є пресованим, в каталозі Versallies – вспіненим. Розмір таких рулонів в основному 53см на 10 метрів або 15 метрів, тобто в одному руноні по 5 або 7,95 метрів квадратних. Продається в упакованих рулонах, що забезпечує їх безечне від пошкоджень перевезення в будь-яку точку України.

Всі шпалери із великим візерунком мають повторення в 64см, 32см, що при поклейці необхідно підганяти і лишній відріз викидати. Мінусом також являється їх мала ширина, що призводить при поклейці до частих з’єднань, а з часом при поганій поклейці і до розклеювання місця з’єднання. Каталог вспіненого вінілу має більш економ пропозицію по ціні, навідміну від тисненого, розбіг в ціні складає близько 20%. Проте великий асортимент малюнків та кольрів поза всіма конкурентами. Цей вид найчастіше використовують при необхідності швидкого та дешевого ремонту.

Вінілові шпалери на флізеліновій основі.

Нині це найбільш поширений вид шпалер на ринку в розмірі 106см на 10 метрів, що являється більш практичним у поклейці (менше швів, швидший процес поклейки). Вони також поділяються на вспінений та тиснений вініл. Вибір виробників тут значно розширюється включаючи закордонних виробників, які більш прискіпливіше відносяться до наявності дози полівінілхлорида в шпалерах цих видів. Серед цікавих колекцій варто виділити шпалери фабрики Rasch , також шпалери фабрики ERISMANN та AsCreation. Практично всі колекції європейських фабрик незалежно від розміру мають флізелінову основу. Флізелін – це матеріал екологічний, що складається з целюльозних волокон, існують різні щільності з розрахунку 60 гр/м2, 85 гр/м2, 110 гр/м2, 130 гр/м2, в свою чергу від цього і відштовхується його собівартість і якість. Чим щільніший флізелін, тим міцніший та практичніший в поклейці та стійкості кріплення на довгий час до стіни. Даний вид чистого флізеліна без вініла ми ще опишемо в наступних статтях нашого блогу, тому не забудьте підписатись, щоб завжди бути обізнаним в сфері декору інтер’єру.

Який купити клей для шпалер?

Після того як Ви визначились із видом шапалер, наступним являється вибір клею відповідно до їх основи. Це дуже важливо, адже відповідно до основи паперової чи флізелінової обирається клей, головна причина поділу полягає в процесі роботи. Клей для вспінених,тяжких або тиснених вінілових шпалер на паперовій основі наноситься і на стіну, і на самі шпалери із витримкою в часі залежно від виду, а клей для вінілових шпалер на флізеліновій основі наноситься на стіну і не потребує нанесення на них самих, оскільки шпалери пластичніші і їх легше клеїти. А обирати які краще – це лише для Вас. Для ознайомлення з асортиментом переходьте в на розділ Шпалери вінілові.


Leave a Reply